Monday, April 22, 2013

Atelier 307

"Scénografia je povolanie, ktoré vzišlo z remesla a stalo sa poslaním"

Vždy som bola a aj som presvedčená o tom, že vedieť už od mladého veku čo nás baví a čomu sa chceme venovať je neskutočné štastie. Keď som spoznala Gabiku a Mišku vtedy dve mladé študentky scénografie a počula s akým nadšením hovoria o svojom štúdiu a budúcej profesii nemohla som sa vyhnúť určitému pocitu závisti.
Hlavou sa mi premietli celé tie roky hľadania sa a striedania jednej práce za druhou s márnou nádejou že toto je to pravé čomu sa chcem oddať a venovať tomu celú svoju energiu....
nuž ale to je iný príbeh, ten môj:-)

Dnes by som chcela napísať čo to práve o tých  šťastnejších prípadoch a tými sú už spomínané Miška a Gabika plus dve ďalšie mladé baby Hanka a Veronika.
Tieto štyri dievčatá, bývalé študentky scénografie stoja za projektom Ateliér 307.
Ide o scénografický a kostýmový ateliér, ktorý založili spoločnými silami po ukončení štúdia.
Prenajali si kúzelný presvetlený priestor v budove Cvernovky kde som ich prišla pozdraviť a pofotiť pri práci.
Ako som sa po mojej návšteve a rozhovore s nimi dozvedela, uživiť sa na Slovensku v tejto oblasti je ako inak veľmi tažké ale čo je pozitívne, podľa nich nie nemožné.
Aj keď každá z dievčat má aj inú prácu a zákazky Ateliéru 307 neklopú na dvere každý deň, pôsobili na mňa veľmi pozitívne a vyrovnano.
Teším sa z ich nadšenia a krásnej práce a držím silno palce nech sa im darí!


Don't you think that knowing what you want to do in your life from very young age is a gift? 
The first time I met Gabika and Miska, two young students of scenography, I was amazed how exited they were about their studies and future profession! I remember that I couldn't resist to feel a bit jealous thinking about all that years of struggling from one job to another in desperate hope of finding the right one....But that is another story,mine:-)
Today I would like to write something little about that happy cases as they are Miska and Gabika plus two others Veronika and Hanka.
This 4 girls founded together Atelier 307
Creative studio dedicated to costume art and scenography.
I visited them in their new sunny studio and had a great time chatting about life and making photos of their creative atmosphere.
As I found out after my chat with them, make scenography for living in Slovakia is quite difficult but not impossible. They still have to have another jobs and clients are not knocking their door every day but they follow their dreams and that is what counts!
I love their enthusiasm and I keep my fingers crossed for them!
8 comments:

 1. The first sentence on this post is truly inspired me. I adore what they're doing, it looks fun!! Lovely photographs, as usual :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you Fran, they are very lovely girls, we had a great day together

   Delete
 2. perfektne, atmosfericke :)

  ReplyDelete
 3. veľmi pozitívne a vyrovnano. - ano, presne! aj fotky tak najviac posobia :))

  ReplyDelete
 4. LOVE LOVE LOVE LOVE! <3 p.s long time no seeee!!!!! XOXOXOX

  ReplyDelete
  Replies
  1. thank you Dakota!!!I really appreciate it!

   Delete

ShareThis