Friday, November 14, 2014

Včelí kraj

Včelí kraj je organizácia, ktorej hlavným cieľom je propagovať včelárenie. Stoja za ňou dvaja mladí ľudia Sonička a Dávid. O svoje včielky sa starajú u nich doma v Kokave nad Rimavicou kde bývaju na samote v jednom úžasnom starom dome. Kedysi v ňom tiež býval včelár. Strávila som s nimi jeden prekrásny, teplý jesenný deň. Dozvedela som sa veľa o včelách o porozprávala o živote na lazoch. Sonička a Dávid sa snažia včelárenie priblížiť hlavne mladým aby sa nevytratilo. Chodia a predávajú svoje vedomosti už aj malým deťom v školách. Zatiaľ najmenší včelári mali len 5 rokov! 

Nedávno sa v spolupráci s Ateliérom 307 rozhodli trochu zatraktívniť toto povolanie a vymysleli nádherné kombinézy pre včelárov. Prvé z nich môžete obdivovat aj v tomto príspevku a tiež sa trochu pokochať atmosférou lazov a úžasného prostredia kde tento sympatický párik žije.Few weeks ago I had a chance to collaborate with an amazing couple Soňa and Dávid from Včelí kraj- beekeeping organization. They live in a beautiful remote area in a charming old house. Their goal is to promote beekeeping to young people and keep it alive. They decided to make it more attractive from the fashion point of view and in collaboration with atelier 307 made great beekeeping suits. First of them you can enjoy in this post together with the amazing atmosphere of a slovak countryside.
3 comments:

  1. čarovné miesto.určite aj čarovní ľudia. :)

    ReplyDelete
  2. Pekné fotečky aj kombinézy sú skvelé. Poznám Soňu a Dávida a sú to úžasní ľudia. Prajem nech sa darí s osvetou škôl a rozličných skupín ľudí ohľadom včelárstva :).

    ReplyDelete
  3. So beautiful! This makes me want to visit Slovakia even more :)

    ReplyDelete

ShareThis